A Seuso-kincs – A Magyar Nemzeti Múzeum vándorkiállítása, 2017–2018

Magyar Nemzeti Múzeum
(2017. október 29.–2018. április 15.)
A Seuso-kincs 2017. október 29-én a Magyar Nemzeti Múzeum szervezésében országos körútra indul, elsőként a Szent István Király Múzeumban mutatkozik be. A késő római császárkor egyik legjelentősebb ezüstkincse Székesfehérvár után Zalaegerszeg, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc és Nyíregyháza múzeumában lesz látható.

III. Béla király (1172-1196) – „Teste Fehérvárott nyugszik"

Szent István király Múzeum
(2017. augusztus 12.-2018. június 30.)
III. Béla, akit unokája, IV. Béla király a „Nagy" melléknévvel tisztelt meg, a sors forgandóságából előbb Bizánc császárságának örököse volt, ám 1172-ben a magyar trónra jutott. Országlása alatt szellemi, anyagi és katonai értelemben megerősödött a Magyar Királyság. Kezdeményezésére avatták szentté 1192-ben I. Lászlót. 1196-ban, 48 évesen hunyt el, és végső nyughelyének Székesfehérvárt választotta, ahol első felesége, Antiochiai Anna mellé temetkezett.

A Magyar Kultúra Hete

Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum
(2018. január 22.–2018. január 28.)
A Magyar kultúra hete minden évben január 22-hez kapcsolódik, ekkor ünnepeljük ugyanis azt, hogy Kölcsey Ferenc letisztázta a Himnusz kéziratát. A Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, mint a korábbi években, most is színes programokkal készül a jeles napokra; változatos a programok helyszíne is.

100/100 – Kalandozás a múzeumban zárás után

Magyar Nemzeti Múzeum
(2017. január 24. 17 óra)
Tárlatvezetés másként! 100 perces utunk során kalandosan fedezzük fel az épület történetét, évszázados titkait. Megnyílnak a közönség elől elzárt terek, ahol megszólalnak az elmúlt kétszáz évben itt megfordult személyek is. Találkozhat Széchényi Ferenc titkárával, akitől megtudhatja, hogyan kell múzeumot alapítani. Várjuk azokat is, akik nem tudják elképzelni, hogy a háború viszontagságait miként élte túl ez a páratlan gyűjtemény! Figyelem, az időutazás során minden korszak és terem rejteget valami meglepetést!

Archív hírek