Várak, lovagok, királyok – Kiállítás a visegrádi Királyi Palotában

A Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeumának kiállítása a középkori magyar várak és a haditechnika fejlődését mutatja be az államalapítás korától a törökkor kezdetéig. A várakért folyó harcokat, az ostromok és várvédelem módszereit és eszközeit virtuális rekonstrukciók, 3D nyomtatott makettek, számítógépes animációk, fegyvermásolatok és régészeti leletek jelenítik meg. Egy-egy korszakot, illetve vártípust egy-egy emlék képvisel, valamint a korszakból származó fegyverek és azok rekonstrukciói.

Mátyás Király Múzeum 2013-ban Középkori Várak - Virtuális Vártúrák címmel nagy sikerű kiállítást rendezett, amely azóta Visegrád mellett további 9 helyszínen volt látható hazánkban. Jelen kiállítás ennek jelentősen kibővített anyagára épül.

A kiállítás megvalósításában a MNM Mátyás Király Múzeum partnerei a Pazirik Informatikai Kft. és Bánsághi Máté páncélkészítő iparművész.

A kiállítás 2018. szeptember 2-ig tekinthető meg a Királyi Palota Anjou-termében.