Új szolgáltatás a MuseuMap oldalán

2018 novemberétől az aggregációs portálról is elérhetőek a csatlakozott múzeumok statisztikai adatai. A Partnereink menüpontnál található intézményi profilokra kikerültek a MuzeumStat logók, amelyeken keresztül megtekinthetjük az adott múzeumra vonatkozó információkat.

A Magyar Nemzeti Múzeum-Országos Muzeológiai Módszertani és Információs Központ folyamatosan frissülő MuzeumStat szolgáltatásának célja, hogy minden érdeklődő számára könnyen áttekinthető és kereshető formában tegye hozzáférhetővé a magyar muzeális intézmények (múzeumok, muzeális gyűjtemények és kiállítóhelyek) nyilvános statisztikai adatait. Az intézmények alapadatai (név, szakmai besorolás) az adott évben érvényes működési engedély és nem a statisztikai adatszolgáltatáskor megadott adatok alapján láthatóak a portálon.