Teleki László gróf küzdelmes élete és rejtélyes halála - Könyvbemutató

A sikeresnek mondható Teleki-emlékkiállítás, amelyhez számos nagy érdeklődést kiváltó kísérő program is járult, 2011. október 27. – 2012. február 12. között állt nyitva a Magyar Nemzeti Múzeumban. Ezt követően pedig a szécsényi Kubinyi Ferenc Múzeumban (2012), majd a zalaegerszegi Göcseji Múzeumban (2014) is megrendezésre kerülhetett. A kiállítást és a kapcsolódó helyszínelős előadásokat nagy sajtóérdeklődés is övezte, ennek köszönhetően a látogatókon túl még nagyon sokan hallhattak erről a kiváló magyar államférfiról.

Ezt szeretné elérni, szolgálni e kötet is, amely nagyrészt a kiállítás megnyitása napján, 2011. október 26-án tartott tudományos konferencián elhangzott előadásokat tartalmazza – a közben eltelt évek újabb kutatásait is felhasználva, valamint Hermann Róbert és M. Lovas Krisztina tanulmányaival kiegészítve. Az említett két film publikálása mellett e kötetben kerül először közlésre számos a kiállítás előkészítése idején, illetve azóta előkerült Teleki-ábrázolás, több eddig ismeretlen dokumentum, valamint elsőként itt adjuk közre teljes terjedelmében a Teleki halála után készített vizsgálati jegyzőkönyveket.

Harminc esztendő után jelenhet meg most Teleki Lászlóról életét, halálát és kultuszát bemutató, átfogó tanulmánykötet, amely reményeink szerint felhívja majd újra a figyelmet erre a nagy formátumú, működésében példaértékű, bizonyos kérdésekben korát megelőző magyar politikusra, akit azon nagyságaink között tisztelhetünk, akik letették a modern Magyarország alapjait.

Köszöntőt mond:Varga Benedek, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója

Kovács Béla Teleki László kisfilmjének levetítése

A kötetet bemutatja: Szörényi László emeritus kutató professzor, MTA BTK IT

A könyvbemutatót Kovács Béla (1953–2018) emlékének ajánljuk

Időpont: 2018. február 13., kedd 17.00 óra

A rendezvény helyszíne:Magyar Nemzeti Múzeum, Széchényi-terem
1088 Budapest, Múzeum krt. 14-16.

Budapest