Ihlet és ideál - Az inspiráló szépség

Az összefoglaló, átfogó időszaki kiállításon a magyar képzőművészet legjelentősebb alkotóinak munkáit – 206 mű, ebből 100 festmény, a többi szobor, érem és plakát – láthatják az érdeklődők.

Az ihlet és az ideál útján elindulva ismerhetik meg az inspiráló női erő és szépség változásának történetét. Az anyagot magyar és külföldi magán- gyűjteményektől, múzeumoktól (például Magyar Nemzeti Galéria, Petőfi Irodalmi Múzeum, Magyar Zsidó Múzeum) kölcsönbe kapott alkotásokból állította össze a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum szakembercsapata. A tárlaton többek között Barabás Miklós, Borsos József, Munkácsy Mihály, Szinyei Merse Pál, Székely Bertalan, Benczúr Gyula, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly és Vaszary János alkotásaival találkozhatnak a látogatók.